Šnekamosios lietuvių kalbos praktikumas I (A1)

Didžiausias dėmesys kurso metu skiriamas praktinės šnekamosios kalbos įgūdžiams ugdyti pradedantiesiems aktualiomis temomis: susipažinimas formaliose ir neformaliose situacijose, miesto erdvės ir objektai, šeima, profesijos. Ugdomas praktinis lietuvių kalbos vartojimas, komunikavimas, plečiamas žodynas.

• lietuviškai prisistatyti ir pristatyti kitą asmenį nesudėtingose kalbinėse situacijose;
  • užduoti nesudėtingus klausimus ir trumpai atsakyti į klausimus apie save, savo pomėgius, laisvalaikį;
  • suprasti ir vartoti nesudėtingus, su kasdieniais poreikiais, reikmėmis ir kasdienėmis situacijomis susijusius, posakius, frazes;
  • sekti lėtą ir aiškią kalbą, komunikuoti nesudėtingos, elementarios struktūros sakiniais, jei pašnekovas kalbės lėtai ir aiškiai;
  • suprasti aiškiai ir lėtai sakomus nurodymus, atpažinti ir vartoti, perskaityti žinomus žodžius, pagrindines frazes paprastuose užrašuose įprasčiausiose kasdienėse situacijose.

Mokymosi temos:

• Asmeninė informacija ir prisistatymas.
  • Šeima, šeimos nariai, draugai.
  • Pomėgiai ir socialinė veikla. Mano hobis.
  • Paslaugos: restoranas, parduotuvė, viešbutis ir kt.
  • Prašymai ir pasiūlymai.
  • Namai ir miesto aplinka. Vieta ir kryptis. Transportas ir keliavimas.
  • Diena. Dienotvarkė. Laisvalaikis ir kasdienybė.
  • Praeitis. Svarbūs įvykiai gyvenime.

• 15 savaičių (IV 11.30-14.00)

• Anglų

• Asmenys, išklausę ar šio dalyko studijų metu besimokantys Lietuvių kalba užsieniečiams A1 kurse. Asmenys, siekiantys įgyti praktinių kalbos vartojimo įgūdžių. Lietuvių diaspora, užsieniečiai.

• Baigtas arba pradėtas lietuvių kalbos A1 lygio kursas

Jurga Trimonytė Bikelienė

VDU Humanitarinių mokslų fakulteto docentė

Mokslinių interesų kryptys: Lietuvių kalbos leksika, leksikologija, leksinės sistemos paribio reiškiniai, bendrinės lietuvių kalbos funkcionavimas ir normos, užsieniečių lietuvių kalbos mokymas. Dėstomi dalykai: Lietuvių kalbos praktikumas, Leksikologija ir leksikografija, Filologijos įvadas, Kalbinė komunikacija, Specialybės kalba, Lietuvių kalba užsieniečiams.

[recaptcha]

Lietuvių folkloras, tradicijos, mitologija
    Jurgita Macijauskaitė-Bonda
    Lietuvių kalba užsieniečiams B2