Šnekamosios lietuvių kalbos praktikumas II

Dalykas skirtas lietuvių diasporai ir užsieniečiams, turintiems lietuvių kalbos pagrindus. Jo metu tobulinami komunikaciniai gebėjimai, siekiama plėsti žodyną, suteikti platesnių sociokultūrinių žinių.

• Pasisakyti ir palaikyti pokalbį (klausti ir atsakyti į klausimus) kurso metu studijuojamomis temomis.
  • Pagrįsti savo nuomonę.
  • Suprasti šnekamąją lietuvių kalbą, kai kontekstas susijęs su kurso metu aptartomis temomis.
  • Suprasti bent dalį informacijos, pateikiamos įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis.

Mokymosi temos:

• „Aplinka: kur gyvename ir dirbame?“ Žodynas: namai, vietos, kuriose apsistojama, įvairios darbo vietos, biuras, lietuvių gyvenimo ir darbo aplinkos kultūra bei tradicijos.
  • „Dienotvarkė: ką veikiame kasdien?“ Žodynas: maistas ir apsipirkimas, susitikimai su žmonėmis ir kelionės.
  • „Laisvalaikio veikla ir pomėgiai: koks Tavo hobis?“ Žodynas: veiklos lauke ir viduje, edukaciniai užsiėmimai, kolekcionavimas ir varžytis skatinantys hobiai.
  • „Išvaizda ir charakteris: koks Tu ir Tavo draugas?“ Žodynas: išvaizda, apranga, stilius, asmeninės savybės, komplimentai.
  • „Sveikata: ką daryti, kad būtum sveikas?“ Žodynas: sveikas gyvenimo būdas, fizinė ir psichinė sveikata, sveika mityba, higiena ir rūpinimasis savimi.

• 2023-09-06 - 2023-12-01

• 14 savaičių (III 16.00 - 18.30)

• Asmenys, siekiantys daugiau sužinoti apie lietuvių kalbą ir patobulinti įgytus komunikacinius įgūdžius. Lietuvių diaspora, užsieniečiai.

• Baigusiems ar besimokantiems Lietuvių kalbos užsieniečiams A2 lygį

Regina Sabonytė

VDU filologijos doktorantė, Lituanistikos katedros dėstytoja

Dokt. Regina Sabonytė  šiuo metu tyrinėja lietuvių kalbos intonacijos fonologiją ir domisi kitais paralingvistiniais bei ekstralingvistiniais kalbos reiškiniais. Dirba VDU Lituanistikos katedroje kaip asistentė - dėsto Lietuvių kalbą užsieniečiams (A1), Lietuvių kalbos fonetiką ir gramatiką (lietuvių kalbos A1 lygio studentams), Šnekamosios lietuvių kalbos praktikumą II (A2 ir B1 lygių studentams), Specialybės kalbą (Logistikos ir prekybos, Turizmo industrijų ir Kaimo plėtros administravimo programų studentams). Taip pat dirba mokslinį darbą įvairiuose su kalbos technologijomis susijusiuose projektuose. Yra VDU Akademinės humanitarinių mokslų komisijos narė (nuo 2014 m. sausio).

Lietuvių folkloras, tradicijos, mitologija
Jurgita Macijauskaitė-Bonda
Lietuvių kalba užsieniečiams B2
Vijolė Višomirskytė